Mokosh blog

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA A JEJÍ CHARAKTERISTIKA

Žijeme ve světe ovládaném syntetickými látkami, umělými výrobky, kde se při každém kroku setkáme a anorganickými chemickými složkami. Proto stále častěji vyhledáváme kontakt s přírodou a hledáme přírodní formy péče o pleť. 

760

 

Při rozhodování o koupi přírodní nebo organické kosmetiky musíme vědět, že bohužel né každý produkt, který obsahuje slova "PŘÍRODNÍ KOSMETIKA" nebo používá předpony "BIO" nebo "ECO" je opravdu takovým čistým produktem. 

Přírodní kosmetika (např. Přírodní krém na obličej) by měla být vytvořena na základě seznamu pokynů/standardů, které byly zahrnuty do směrnic nebo stanovisek environmentálních organizací. Při sestavování receptur a složení naší kosmetiky jsme vycházeli z obecně uznávaných standardů COSMOS (Cosmetics Organic Standard).

 

ANO   COSMOS STANDARDY říkají že: 

 • přírodní kosmetika obsahuje minimum 95% surovin přírodního původu /minerály, rostlinné nebo živočisné přísady jako např. včelí vosk nebo lanolin/
 • při procesu balení přírodní kosmetiky jsou používány obaly šetrné k životnímu prostředí, plně nebo snadno recyklovatelné
 • proces výroby přírodní kosmetiky je šetrný k životnímu prostředí (včetně nízké spotřeby energie a nižší produkce odpadu a odpadních vod)
 • proces výroby přírodní kosmetiky zachovává cenné vlastnosti použitých surovin
 • přírodní kosmetika může obsahovat pouze velmi specifické tzv. přírodní konzervační látky např. kyselina benzoová, kyselina sorbová, benzylalkohol, kyselinu dehydrooctovou - všechny tyto látky se vyskytují v přírodním prostředí např. v ovoci
 • přírodní kosmetika může být konzervována Vitamínem E, který má navíc silné antioxidační vlastnosti

 

NE!     COSMOS STANDARDY dále říkají, že přírodní kosmetika absolutně nesmí a nemůže: 

 • obsahovat jakoukoli složku testovanou na zvířatech. Konečný produkt také nelze testovat na zvířatech!
 • obsahovat geneticky modifikované organismy /GMO/ a jejich deriváty
 • obsahovat nanočástice o rozměru menším než 100 nm
 • obsahovat ropné deriváty např. vazelínu, parafin nebo silikon
 • obsahovat emulgátory typu PEG
 • obsahovat chemické konzervační látky jako parabeny nebo formaldehydy
 • obsahovat syntetické detergenty / sulfáty typu SLS nebo SLES
 • být zabalena v obalech obsahujících ve složení PVC nebo polystyrenovou pěnu 
 • být zabalena v obalech obsahujících ve složení geneticky modifikované organismy /GMO/

 

PŘI VÝROBĚ KOSMETIKY MOKOSH SE ŘÍDÍME COSMOS STANDARDY!

 
ARGANOVÝ OLEJ - ELIXÍR MLÁDÍ / TEKUTÉ ZLATO

Arganový olej, přezdívaný také tekuté zlato, patří mezi nejcennější oleje díky svým výjimečným vlastnostem. 

Olej nebo Olej? 

Na začátek si řekněme, že olej se získává v procesu studeného lisování různých částí rostlin (ořechů, semen, apod.) Oleje obsahují pro pokožku velmi cenné látky, jako mastné kyseliny, vitamíny, karotenoidy, fytosteroly... Jejich hlavní funkcí je přirozená péče o pokožku.  

Velmi často se však na trhu setkáváme s různými náhražkami a padělky arganového oleje. Je proto zapotřebí číst složení, které by mělo obsahovat pouze arganový olej /Argania Spinosa Kernel Oil/.

982b6f0e375b18885dd28866ed58049a99f79fd5591a95893c-pimgpsh_fullsize_distr

 

Síla přírody skrytá v arganovém oleji

Arganový olej je ideální pro ty, kteří oceňují přírodní kosmetiku a její sílu. Perfektně vyživuje, regeneruje, hydratuje a zvhčuje pokožku od prvních okamžiků. Chrání ji před škodlivými vnějšími faktory. Je velmi prospěšný pro vlasy a nehty, které účinně posiluje.

Kosmetický arganový olej je vyroben lisováním za studena z jader ořechů arganie. Je pravdou že na první plody musíte počkat cca 50 let, ale takové množství cenných živin stojí za to. Získaný produkt má neuvěřitelné vlastnosti, ale také specifický zápach, který nevyhovuje všem. Proto je náš arganový olej deodorizován. Tato metoda zahrnuje použití páry k zachycení částic vonné látky aniž by se ztrácely cenné vlastnosti arganového oleje. 

Pleťový a tělový arganový olej

Arganový olej lze bez obav aplikovat na celé tělo. Jedná se o ideální způsob, jak udržet mladý vzhled tváře a pokožky. Díky svému složení působí jako elixír mládí. Obsahuje obrovské množství Vitamínu E a mono- a polynenasycené kyseliny. Je tak jedním z nejsilnějších antioxidantů vůbec. Chrání naši pokožku před účinky škodlivých volných radikálů.

Vitamín E je zodpovědný za zlepšení elasticity pokožky a její hydrataci. Brzdí procesy stárnutí a vzniku vrásek, zároveň však zjemňuje a vyhlazuje vrásky stávající. Cenné látky: VITAMÍNY, KAROTENOIDY, POLYFENOLY A FYTOSTEROLY pronikají hluboko do pokožky, tak je tak vyživená a chráněná před nepříznivými vlivy.  

Regenerace a zlepšení stavu pokožky 

Arganový olej má regenerační vlastnosti, které jsou známé již stovky let. Hluboce hydratuje suchou pokožku, dodává jí elasticitu a jemnost. Náš olej je také vhodný při péči o velmi problematickou pleť s projevy lupénky, exému nebo dalších kožních nemocí. Používat jej můžete také při péči o nejjemnější pokožku miminek a nemluvňat. 

Arganový olej na vlasy a nehty 

Díky obsahu antioxidantů je možné tento olej používat při péči o vlasy a pokožku hlavy. Vlasy získají zpět ztracený lesk a pružnost. Stejně jako v případě péče o pokožku získají vlasy ochranu před slunečním zářením a nepříznivými vlivy počasí.

Arganový olej lze používat při péči o nehty pro zvýšení jejich pevnosti. Dlaním dodává tento olej hladkost a hebkost. 

Arganový olej Mokosh - použití

Způsobů použití arganového oleje je nespočet - při péči o pokožku tváře, pleť, vlasy nehty apod. 

Jedním z nestandardních způsobů použití je tělový peeling: arganový olej smíchejte se solí s mořskou řasou nebo s jodovo-bromovou solí a získáte. 

V Mokosh Cosmetics známe velmi dobře vlastnosti agranového oleje a víme, jak je nejlépe využít. Dbáme také na to, aby byly tyto vlastnosti uchovány co nejdéle. Naše oleje proto uchováváme ve skleněných lahvích z tmavého farmaceutického skla.  

Arganový olej

Arganový olej Mokosh je kosmetický přípravek, což znamená, že prošel výzkumem, provedl hodnocení bezpečnosti a je registrován v databázi CPNP. Tento olej je vyroben z certifikované organické suroviny (ecocert argan oil). Navíc má označení "V" organizace Viva pro vegetariány a vegany.

MALINOVÝ OLEJ A JEHO VLASTNOSTI

Hledáš přírodní kosmetiku, která dodá tvé pleti hladkost a jemnost? Toužíš po tom dodat lesk zničeným vlasům? Nebo potřebuješ přirozený sluneční filtr? 

Je pravda, že to zní jako začátek reklamy na všelijaké aspekty krásy. Ale dobře, totiž malinový olej všechno toto splňuje. Ideálně hydratuje a vyživuje pokožku a vlasy. Také chrání před slunečním (UV) zářením. Kde se to v těch malinách bere? 

malina

 

Malinový olej - obrovské množství živin 

Semena malin obsahují významné množství žádaných mastných kyselin Omega-3 a Omega-6. Ty jsou zodpovědné za udržení optimální rovnováhy hydratace pokožky - dodávají jí měkkost a hladkost. Malinový olej pomáhá a zlepšuje vzhled mastné pokožky ale i té velmi suché. Díky obsahu mastných kyselin zmírňuje podráždění pokožky a její zarudnutí. Urychluje regeneraci a navíc chrání pokožku před vznikem barevných skvrn důsledkem nadměrného slunění. 

Malinový olej obsahuje velké množství vitamínů. Vitamín E, který je neobvykle silný antioxidant - pomáhá pokožce udržet si mladistvý vzhled, chrání buňky před poškozením - v kosmetice také často přezdívaný Vitamín mládí. Vitamín A, který pomáhá regeneraci pokožky, vlasů a nehtů

Jak a kdy používat malinový olej? 

V průběhu dne je možné malinový olej používat pro ochranu před škodlivým UV slunečním zářením. Působí jako přirozený sluneční filtr a lze jej používat jako alternativu k běžným krémům, které obsahují chemické UV filtry. Díky obsahu mastných kyselin a Vitamínu E všechny složky oleje pronikají hluboko do pokožky a hydratují ji zevnitř. 

Doporučujeme používání malinového oleje také během noci. Když spíte a zejména na straně, je pokožka vystavena různému tlaku a mechanicky se deformuje. Prohlubují se mimické vrásky. Malinový olej dodává pokožce elasticitu a pružnost, zároveň pokožku během spánku vyhlazuje. Vmasírujte malinový olej do pokožky, zejména v oblasti očních oblouků a jiných problémových míst. Během noci tak dojde k regeneraci pokožky a díky obsahu Vitaminu E dojde k redukci těchto minických vrásek. 

Malinový olej také hloubkově vyživuje vlasy. Je dokonalý pro péči o vlasy s vysokou pórovitostí. Olej rovnoměrně aplikujte na celou délku vlasů nebo jako intenzivní péči o poškozené konečky vlasů. Suché, poškozené a lámavé vlasy znovu získají svou sílu a přužnost. Malinový olej zároveň pečuje o pokožku hlavy.

Malinový olej