ARGANOVÝ OLEJ - ELIXÍR MLÁDÍ / TEKUTÉ ZLATO

Arganový olej, přezdívaný také tekuté zlato, patří mezi nejcennější oleje díky svým výjimečným vlastnostem. 

Olej nebo Olej? 

Na začátek si řekněme, že olej se získává v procesu studeného lisování různých částí rostlin (ořechů, semen, apod.) Oleje obsahují pro pokožku velmi cenné látky, jako mastné kyseliny, vitamíny, karotenoidy, fytosteroly... Jejich hlavní funkcí je přirozená péče o pokožku.  

Velmi často se však na trhu setkáváme s různými náhražkami a padělky arganového oleje. Je proto zapotřebí číst složení, které by mělo obsahovat pouze arganový olej /Argania Spinosa Kernel Oil/.

982b6f0e375b18885dd28866ed58049a99f79fd5591a95893c-pimgpsh_fullsize_distr

 

Síla přírody skrytá v arganovém oleji

Arganový olej je ideální pro ty, kteří oceňují přírodní kosmetiku a její sílu. Perfektně vyživuje, regeneruje, hydratuje a zvhčuje pokožku od prvních okamžiků. Chrání ji před škodlivými vnějšími faktory. Je velmi prospěšný pro vlasy a nehty, které účinně posiluje.

Kosmetický arganový olej je vyroben lisováním za studena z jader ořechů arganie. Je pravdou že na první plody musíte počkat cca 50 let, ale takové množství cenných živin stojí za to. Získaný produkt má neuvěřitelné vlastnosti, ale také specifický zápach, který nevyhovuje všem. Proto je náš arganový olej deodorizován. Tato metoda zahrnuje použití páry k zachycení částic vonné látky aniž by se ztrácely cenné vlastnosti arganového oleje. 

Pleťový a tělový arganový olej

Arganový olej lze bez obav aplikovat na celé tělo. Jedná se o ideální způsob, jak udržet mladý vzhled tváře a pokožky. Díky svému složení působí jako elixír mládí. Obsahuje obrovské množství Vitamínu E a mono- a polynenasycené kyseliny. Je tak jedním z nejsilnějších antioxidantů vůbec. Chrání naši pokožku před účinky škodlivých volných radikálů.

Vitamín E je zodpovědný za zlepšení elasticity pokožky a její hydrataci. Brzdí procesy stárnutí a vzniku vrásek, zároveň však zjemňuje a vyhlazuje vrásky stávající. Cenné látky: VITAMÍNY, KAROTENOIDY, POLYFENOLY A FYTOSTEROLY pronikají hluboko do pokožky, tak je tak vyživená a chráněná před nepříznivými vlivy.  

Regenerace a zlepšení stavu pokožky 

Arganový olej má regenerační vlastnosti, které jsou známé již stovky let. Hluboce hydratuje suchou pokožku, dodává jí elasticitu a jemnost. Náš olej je také vhodný při péči o velmi problematickou pleť s projevy lupénky, exému nebo dalších kožních nemocí. Používat jej můžete také při péči o nejjemnější pokožku miminek a nemluvňat. 

Arganový olej na vlasy a nehty 

Díky obsahu antioxidantů je možné tento olej používat při péči o vlasy a pokožku hlavy. Vlasy získají zpět ztracený lesk a pružnost. Stejně jako v případě péče o pokožku získají vlasy ochranu před slunečním zářením a nepříznivými vlivy počasí.

Arganový olej lze používat při péči o nehty pro zvýšení jejich pevnosti. Dlaním dodává tento olej hladkost a hebkost. 

Arganový olej Mokosh - použití

Způsobů použití arganového oleje je nespočet - při péči o pokožku tváře, pleť, vlasy nehty apod. 

Jedním z nestandardních způsobů použití je tělový peeling: arganový olej smíchejte se solí s mořskou řasou nebo s jodovo-bromovou solí a získáte. 

V Mokosh Cosmetics známe velmi dobře vlastnosti agranového oleje a víme, jak je nejlépe využít. Dbáme také na to, aby byly tyto vlastnosti uchovány co nejdéle. Naše oleje proto uchováváme ve skleněných lahvích z tmavého farmaceutického skla.  

Arganový olej

Arganový olej Mokosh je kosmetický přípravek, což znamená, že prošel výzkumem, provedl hodnocení bezpečnosti a je registrován v databázi CPNP. Tento olej je vyroben z certifikované organické suroviny (ecocert argan oil). Navíc má označení "V" organizace Viva pro vegetariány a vegany.