MALINOVÝ OLEJ A JEHO VLASTNOSTI

Hledáš přírodní kosmetiku, která dodá tvé pleti hladkost a jemnost? Toužíš po tom dodat lesk zničeným vlasům? Nebo potřebuješ přirozený sluneční filtr? 

Je pravda, že to zní jako začátek reklamy na všelijaké aspekty krásy. Ale dobře, totiž malinový olej všechno toto splňuje. Ideálně hydratuje a vyživuje pokožku a vlasy. Také chrání před slunečním (UV) zářením. Kde se to v těch malinách bere? 

malina

 

Malinový olej - obrovské množství živin 

Semena malin obsahují významné množství žádaných mastných kyselin Omega-3 a Omega-6. Ty jsou zodpovědné za udržení optimální rovnováhy hydratace pokožky - dodávají jí měkkost a hladkost. Malinový olej pomáhá a zlepšuje vzhled mastné pokožky ale i té velmi suché. Díky obsahu mastných kyselin zmírňuje podráždění pokožky a její zarudnutí. Urychluje regeneraci a navíc chrání pokožku před vznikem barevných skvrn důsledkem nadměrného slunění. 

Malinový olej obsahuje velké množství vitamínů. Vitamín E, který je neobvykle silný antioxidant - pomáhá pokožce udržet si mladistvý vzhled, chrání buňky před poškozením - v kosmetice také často přezdívaný Vitamín mládí. Vitamín A, který pomáhá regeneraci pokožky, vlasů a nehtů

Jak a kdy používat malinový olej? 

V průběhu dne je možné malinový olej používat pro ochranu před škodlivým UV slunečním zářením. Působí jako přirozený sluneční filtr a lze jej používat jako alternativu k běžným krémům, které obsahují chemické UV filtry. Díky obsahu mastných kyselin a Vitamínu E všechny složky oleje pronikají hluboko do pokožky a hydratují ji zevnitř. 

Doporučujeme používání malinového oleje také během noci. Když spíte a zejména na straně, je pokožka vystavena různému tlaku a mechanicky se deformuje. Prohlubují se mimické vrásky. Malinový olej dodává pokožce elasticitu a pružnost, zároveň pokožku během spánku vyhlazuje. Vmasírujte malinový olej do pokožky, zejména v oblasti očních oblouků a jiných problémových míst. Během noci tak dojde k regeneraci pokožky a díky obsahu Vitaminu E dojde k redukci těchto minických vrásek. 

Malinový olej také hloubkově vyživuje vlasy. Je dokonalý pro péči o vlasy s vysokou pórovitostí. Olej rovnoměrně aplikujte na celou délku vlasů nebo jako intenzivní péči o poškozené konečky vlasů. Suché, poškozené a lámavé vlasy znovu získají svou sílu a přužnost. Malinový olej zároveň pečuje o pokožku hlavy.

Malinový olej